Bmw - LPG Montajları

BMW OTOGAZ Sistemleri

OTOGAZ sistemi, sıralı sistemlerdir. Sıralı ismi, aracın ilk olarak benzin ve daha sonra gaz ile başlamasından gelmektedir. Araç ilk çalıştığında motor sıcaklığı düşüktür.  Aracın gaz ile çalışması için sıcaklığın 40 dereceye gelmesi gerekmektedir. Bu dereceye ulaşana kadar araç benzin ile çalışmaktadır.

Sıralı yakıt sistemi, son teknolojinin bir ürünüdür. Sistemin sıralı olması son teknolojiye uygun olduğunun bir göstergesidir. Enjeksiyonlu olan araçların OTOGAZ montajının kolay ve hızlı bir şekilde yapılması mümkündür.

Aracınızın OTOGAZ sistemine dönüşümünü firmamızdan hizmet alarak güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. BMW OTOGAZ sistemleri kaliteli ekipmanlar ile yapmanız, aracınızın performans ömrünü daha uzun yapacaktır.

OTOGAZ Nedir?

Türkiye’de ve Dünya’da en çok tercih edilen ve tüketilen yakıt türlerinden birisi OTOGAZdır. OTOGAZ pek çok açıdan avantajlı bir yakıttır. Hem çevre dostu hem de enerji tasarrufu sağlayan bir yakıttır. OTOGAZ, LPG’nin otomobiller için yakıt oluşturmuş halidir. LPG ise sıvılaştırılmış petrol gazına verilen isimdir. Ham petrol, ham maddesidir.

Ham petrolün yanında doğalgaz, bütan ve provan gazlarını da bünyesinde barındırmaktadır. Basınç ile sıvılaştırılmış bir gazdır. Renksiz ve kokusuz olmasına rağmen, kaçak durumunda fark edilebilmesi için koku ilavesi yapılıştır. LPG çoğunlukla evlerde yemek pişirmek için kullanılmaktadır. OTOGAZ ise, LPG’nin araçlar için hazırlanmış halidir. LPG yakıt türü, BMW OTOGAZ sistemleri ile aracınıza yerleşmektedir.

OTOGAZ Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

BMW OTOGAZ sistemleri kullanan otomobil sahiplerinin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu noktaları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Aracınıza OTOGAZ dolumu yapılmadan aracınızın motorunu durdurmanız gerekmektedir.
  • Aracınıza OTOGAZ dolumu yapılırken, araç etrafında sigara içmemelisiniz.
  • Aracınızın, OTOGAZ tankının tamamını doldurmak ayarının bozulmasına neden olabilir. Bu yüzden %20’lik bir kısmını boş bırakmanız gerekmektedir.
  • Aracın bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Bu şekilde OTOGAZ sistemlerinde bir sıkıntı yaşamamış olursunuz.
  • OTOGAZ kokusu hissedildiği taktirde araç, en kısa zamanda bir yetkili servise götürülmelidir.
  • Araçta alevli ısıtıcılar güvenlik açısından kullanılmamalıdır.
  • Araç park edilirken mümkün olduğunda ateş ya da kıvılcım olabilecek yerlerden uzak yerlerde park edilmelidir. Çukur alanlara da park edilmemelidir.
  • Aracınızın bagajında OTOGAZ tankına zarar verebilecek herhangi ir cisim bulunmamalıdır.

Firmamız kaliteli ekipmanlarımızı, uzman ustalarımız ile aracınıza monte etmektedir. Kaliteli ve hızlı bir şekilde OTOGAZ dönüşümü için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

Bakım SorgulamaRandevu TalebiTeklif TalebiTasarruf HesaplamaWhatsapp MesajAra: (0216) 441 03 03