Atiker Lpg Sistemi

Atiker Lpg Sistemi nedir? Aracıma hangi Atiker Lpg sistemi olur? Atiker Lpg sistemi arasındaki farklar nedir? En iyi sıralı sistem Lpg hangisidir? Hangi Atiker Lpg sistemi daha tasarrufludur? sorularının cevapları için Atiker marka lpg dönüşüm sistemlerini inceleyebilirsiniz.

ELİT LPG SİSTEMİ

Atiker Elit Lpg Sistemi

Atiker’in en yeni modellerinden biri olan Atiker Elit, üç, dört, beş, altı ve sekiz silindire sahip olan araçlar için kullanılabilen bir sıralı sistemdir. Atiker Elit, diğer tüm versiyonlar gibi sessiz bir şekilde çalışan enjektörlere sahiptir. LPG’nin yüksek devirde motora zarar vermesini önleyen bir sistem sayesinde Atiker Elit, istenilen devir ve sürede aracı benzin ile çalıştırabilir. Turbolu ve normal tüm sıralı sistem araçlarıyla uyumlu şekilde çalışır. Ayrıca Atiker Elit, yeterli düzeyde tüm bileşenleri barındırır. Bunlardan en önemlileri; Atiker Regülatör SR12 130 Kw, Atiker Elit enjektör, Atiker Elit ecu, Atiker Elit MAP sensörü, Atiker Elit düğme, su ısı sensörü, su hortumu, gaz kesici ve aracın üzerinde sorunsuz bir şekilde uygulanan düzgün bir montajdır.

GOLD LPG SİSTEMİ

Atiker Gold Lpg Sistemi

Gold serisi, üç, dört, beş, altı ve sekiz silindire sahip araçlar için LPG dönüşümünde kullanılan üstün performanslı bir kittir. Atiker Gold’da önceki versiyonlara oranla daha sessiz bir yapıda olan Atiker High Capacity Fast 2.0 enjektörleri kullanılmıştır. Bu enjektörler sayesinde özellikle ani ivmelerde motor performansı artış gösterir. Atiker Gold ile RPM modülüne gerek kalmaz. Motor sinyalleri, devir, petrol enjektörleri, motor suyu sıcaklığı gibi ölçümler kolayca yapılırken, enjektörler kapalı döngü esasına göre çalışır. Atiker Gold aynı zamanda aşırı yük, kısa devre, yüksüz, sürücü sıcaklığı gibi diyagnostik verileri de sürekli izler.

High Capacity Fast LPG enjektörleri, bütün silindirlerin girişine, motorun gereksinim duyduğu LPG miktarını büyük bir hassaslıkla enjekte edebilme kabiliyetine sahiptir. Atiker Gold’un bir diğer önemli özelliği ise MAP sensörünü barındırmasıdır. Mutlak basınç sensörünün (MAP) bulunması, aracın hava ve yakıt basınç değerlerini ölçümlemeyi sağlar. Emme manifoldunun basıncı ile regülatörden çıkan gaz basıncını ölçümleyip, gerekli olan tüm sinyalleri ECU’ya iletir. Böylelikle, gaz ve hava ayarını sabit tutup, maksimum verimlilik sunmuş olur. Atiker Gold’un kullandığı yakıt anahtarı, çeşitli fonksiyonları en ince ayrıntısına kadar kontrol eder. Bunlar; yakıt seçimi, yakıt seviyesi izleme ve hata raporlama dır. Sadece bir dokunmatik tuş ile LPG’den benzine ya da benzinden LPG’ye geçiş yapılabilir. Ayrıca, yakıt seviyesini takip etmeyi sağlayan bir LED göstergeli yakıt anahtarı vardır.

GRAND LPG SİSTEMİ

Atiker Grand Lpg Sistemi

Atiker Grand, üç, dört, beş, altı ve sekiz silindire sahip araçlar için LPG dönüşümünde kullanılan, performansı ve tasarruf özelliği ile bilinen bir kittir. Atiker Grand, Antonio ECU ile bütünleşmiştir. GRAND OBDII sisteminin kontrol ünitesi, gelişmiş yazılımıyla birlikte motorun bütün çalışma koşullarını kontrol altında tutar. Motor devrini, gaz basıncını, gaz ve su sıcaklığını kontrol edip, enjektörlerin açılma/kapanma zamanlarını da hesaplar. Atiker Grand, motora yeterli oranda ve doğru zamanda yakıt gönderir. Böylece performans kaybının önüne geçerek, iyi bir sürüş deneyimi sunar. Atiker Atikfast 201 OBDII ECU sistemi ile Atiker Grand, arıza tespit özelliklerini de barındırır. Olası arıza durumunda otomatik olarak benzine geçebilme özelliği ile öne çıkar. Ayrıca, tespit etmiş olduğu hatayı da belleğinde saklar.

Atiker Grand’ın AHCR enjektörleri, her bir silindirin giriş kısmına, motorun ihtiyacı kadar LPG enjekte eder. Atiker Grand’ın enjektörleri tek tek olduğundan hem montajda kolaylık hem de görsel açıdan estetik bir görünüm sağlar. SR11 regülatörü, depodan iletilen LPG yakıtını, içerisinde bulundurduğu özel kanalları vasıtasıyla motor suyu sıcaklığı ile buharlaştırır. Özel tasarımı, LPG yakıtını tam anlamıyla buharlaştırmasına yardım eder. Bu durum, LPG yakıtının benzine eşdeğer bir yakıta dönüşmesini sağlayabilir. S11 regülatörün en önemli özelliklerinden bir diğeri ise korozyona karşı dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Su, yağ, asidik, mekanik gibi etkilere karşı, her türlü hava koşullarında araç motorunun uzun yıllar boyunca korunmasına yardım eder. Atiker Grand’da da aynı şekilde MAP sensörü bulunduğundan, hava ve yakıt basınç değerleri ölçümlenebilir, hava/gaz ayarları sabit tutulduğundan maksimum verimlilik elde edilir.

ATiKFAST LPG SİSTEMİ

Atiker Atikfast Lpg Sistemi

Motorun bütün çalışma düzenini kontrol altına alan Atikfast, gelişmiş yazılımı ve OBII ile öne çıkar. Gaz/su sıcaklığını, motor devrini ve gaz basıncını en iyi şekilde kontrol edip, enjektörlerin açılma ve kapanma zamanlarını hesaplayabilir. Atiker Atikfast, aracın motoruna en doğru zamanda ve doğru miktarda yakıtı iletip, aracın performansını artırma konusunda yüksek başarı sağlar. Herhangi bir arızada otomatik şekilde benzin sistemine geçiş yapar. Bulmuş olduğu hatayı ise belleğine kaydeder. Atiker Atikfast, üç, dört, beş, altı ve sekiz silindirli araçlar ile Euro 5-6 motorlarda, 400 Kw’a kadar uygulanabilme avantajı sunar. Bu koşullarda, normal ve turbolu bütün sıralı sistem araçları Atikfast için uygundur. Atikfast AHC enjektörleri içerir. Atiker Atikfast MAP sensörüne de sahiptir. Kolay arızalanmayan, uzun ömürlü bir parça olan MAP sensörü ile hava-gaz ayarı stabil tutularak, yüksek verimlilik elde edilir. Atiker Atikfast’in yakıt seçici anahtarları da sürücünün LED göstergeler ile yakıt seviyesini ya da yakıt tipini kontrol etmesini sağlamaktadır.

NANOFAST LPG SİSTEMİ

Atiker Nanofast Lpg Sistemi

Nanofast, üç ve dört silindirli araçlar için özel olarak geliştirilen LPG dönüşüm sistemidir. Atiker Nanofast sisteminde diğerlerinden farklı olacak şekilde daha bir sessiz enjektörler kullanılmıştır. Nanofast de bulunan AHC 3.0 enjektörlerin tepkime süreleri daha hızlıdır ve ani ivmelerde motor performansını en iyi şekilde artırabilir. Atiker Nanofast’in AC STAG tarafından geliştirilen ECU yazılımı yenilendi ve 10.4.0.2 T versiyonu oluşturuldu. Bu da demek oluyor ki; bazı araçlara montaj yapılabilme özelliği kazandı.

LPG’nin yüksek devirlerde iken motora olası zararını minimuma indirmek için, istenilen devirde ve istenilen süre kadar aracın benzin ile çalışması gibi önemli özellikler de Atiker Nanofast ile mümkün. Atiker Nanofast LPG kitlerinin, Euro 5 motorlar da dahil olmak üzere üç-dört silindirli, 400 Kw’a kadar olan normal/turbolu bütün sıralı sistem araçlarında kullanılıyor oluşu da büyük bir avantaj vadeder. Diğer kitlerde olduğu gibi Atiker Nanofast’te de MAP sensörü bulunur. Diğer öne çıkan bileşenleri ise Atiker SR09 regülatör, Atiker gaz valfi, WİNLAS LPG su hortumu, enjektör, gaz hortumu ve vakum hortumudur.

Bakım SorgulamaRandevu TalebiTeklif TalebiTasarruf HesaplamaWhatsapp MesajAra: (0216) 441 03 03